O nas

Historia

Historia Grupy Producentów Owoców GALSTER sięga 1974 roku, kiedy to Albin i Grażyna Pączka założyli Gospodarstwo Sadownicze GALSTER w Wierzchucicach (dawne województwo Bydgoskie obecnie woj. Kujawsko-Pomorskie).

Lata doświadczeń sadowniczych oraz sukcesywne wdrażanie innowacji sprowadzanych zarówno z kraju jak i zza granicy pozwoliły stworzyć prężnie funkcjonujące gospodarstwo. W 2008 powstała Grupa Producentów Owoców GALSTER sp. z o.o. skupiająca okolicznych producentów jabłek, gruszek, śliwek, czereśni oraz wiśni.

Grupa stale inwestuje w nowoczesne technologie chłodnicze, sortowania i transport. Operuje na rynkach hipermarketów, delikatesach i hurtowych zarówno krajowych jak i zagranicznych.

Gospodarstwo Sadownicze GALSTER zostało w 2001 finalistą VIII edycji konkursu ROLNIK FARMER ROKU co jest wyjątkowym wyróżnieniem dla polskich producentów rolnych.

W 2012 roku GPO Galster została laureatem rankingu „Firmy Rodzinne 2012” organizowanego przez tygodnik „Newsweek Polska”. W kategorii Mikro na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zajęliśmy 4 miejsce, a w rankingu generalnym 92 miejsce na 2000 sklasyfikowanych firm z całej Polski.

Technologia produkcji

GALSTER jest grupą nowoczesnych gospodarstw sadowniczych wyposażonych w specjalistyczne maszyny, urządzenia i chłodnie ULO (Ultra Low Oxygen), niezbędne do produkcji, przechowywania oraz sprzedaży owoców o najwyższej jakości.

Produkcja sadownicza wyposażona jest w system kropelkowego nawadniania co pozwala uzyskać piękne i dorodne owoce. Przechowywanie owoców w chłodniach o niskim poziomie zawartości tlenu gwarantuje świeżość i jędrność owoców przez cały rok. Maszyna sortownicza Greefa MSE 2000 z wodnym rozładunkiem pozwala wyselekcjonować owoce na najwyższym poziomie by zaspokoić oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Transport owoców samochodami wyposażonymi w chłodnie gwarantuje utrzymanie stałej ich temperatury w całym procesie dystrybucji aż do ostatecznego odbiorcy.

o nas zakładka

Odbiorcy

GALSTER zaopatruje w owoce sieci hipermarketów, supermarketów, sklepy delikatesowe jak i zakłady przetwórcze czy cukiernicze na terenie Polski.

Firma współpracuje również z odbiorcami z krajów europejskich i pozaeuropejskich, przygotowując owoce w ilościach hurtowych, kalibrowane, pakowane oraz etykietowane według wymagań zamawiającego.

Współpraca

Grupa Producentów Owoców GALSTER otwarta jest na współpracę handlową jak i przyłączenie się do naszej grupy, sadowników produkujących wysokiej jakości owoce.

Gwarantujemy najwyższy standard przechowalnictwa, komputerowe sortowanie oraz szeroki rynek zbytu wyprodukowanych przez Państwa owoców. Dzięki bogatej gamie odbiorców zapewniamy zbyt owoców w zróżnicowanych odmianach i kalibrze. Dysponujemy flotą samochodów dostawczych i ciężarowych. Zapewniamy we własnym zakresie kartony w różnych wielkościach.

Producentów zainteresowanych współpracą zapraszamy do kontaktu.

Certyfikaty

Wszystkie gospodarstwa wchodzące w skład grupy posiadają certyfikat Integrowanej Produkcji owoców

GPO Galster posiada certyfikat jakości GAP

Dokument ten potwierdza spełnianie szeregu wymagań dla produkcji pierwotnej. Zapewnia najwyższą jakość i przede wszystkim bezpieczeństwo produkowanej żywności. Jest to świadectwo bezpieczeństwa zdrowotnego produktów oraz potwierdzenie zgodności procesu produkcji z międzynarodowymi standardami.

Część produkcyjna zakładu, chłodnie, sortownie oraz transport spełniają wymogi HACCP, czyli Hazard Analysis and Critical Control Point (Analiza Zagrożeń i Krytyczne Punkty Kontroli). System ten zapewnia bezpieczeństwo produkowanej żywności.